Na Barumce byli nejrychlejší Pech s Uhlem

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 21.8.2023

52.ročník Barum Rallye, nejslavnější tuzemské soutěže započítávané do Mistrovství Evropy a zároveň do MČR, přinesl v úmorném horku opět dechberoucí podívanou do posledních metrů závodu.


Během první etapy se na čele ve vyhroceném tempu vystřídalo hned několik favoritů. Bezchybní ale zůstali tradiční rivalové, Kopecký s mírným náskokem před Pechem, těsně pronásledovaným Maďarem Csomósem.

Ve druhé etapě si Pech s Kopeckým několikrát dramaticky vyměnili vedoucí pozici. Před legendární RZ Pindula, která byla v harmonogramu jako předposlední, byl mezi oběma borci rozdíl pouhých 0,3s. Ale tahle těžká, proslavená rychlostka, vyšla lépe Pechovi, který si zde vybudoval mírný náskok. Ten potvrdil ještě vítězstvím na poslední RZ.

EuroOil team tak v nezměněné sestavě Václav Pech jun. – Petr Uhel dokázal být v historii Barum Rallye již potřetí nejrychlejší, když poprvé to bylo před rovnými 20 lety v roce 2003.

„Dalším závodem, kterého se zúčastníme bude v polovině září tak trochu domácí Rallye Pačejov, kam již nyní srdečně zveme všechny naše fanoušky a příznivce motorismu,“ říká s úsměvem V. Pech jun.

EuroOil Cepro Standox Castrol