Pech s Uhlem do cíle jubilejní Bohemky nedojeli

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 12.7.2023

Slibně rozjetou 50. Rallye Bohemia posádka EuroOil teamu kvůli poruše motoru nedokončila. Dramatická přetahovaná o desetinky na čele závodu pokračovala i v Mladé Boleslavi. K tradičním rivalům Pechovi s Kopeckým se tentokrát přidal ještě mladý Dominik Stříteský.


Napínavou první etapu, kterou provázelo tropické počasí, pro sebe nakonec ukořistil Pech necelých 10 s před Kopeckým a Stříteským. Vysoké letní teploty nepolevily ani ve druhé etapě. Horkem trpěly nejen posádky, ale i technika. Z prvního místa museli odstoupit také Pech s Uhlem, když se motor jejich Focusu WRC začal v polovině druhé etapy přehřívat. ,,Je to obrovské zklamání. Na RZ 8 začala narůstat teplota motoru. Snažil jsem se nejet všude na plný plyn, abychom rychlostku hlavně dokončili a mohli se pokusit o provizorní opravu. Ale i když jsme se s Petrem snažili ze všech sil systém chlazení znovu odvzdušnit a dolít vodu, nebylo to nic platné. Ukázalo se, že praskla hlava motoru a s tím prostě pokračovat nešlo,“ popisuje moment odstoupení smutný Pech jun.

Rallye Bohemia nakonec vyhrál Dominik Stříteský o 0,8 s před Janem Kopeckým.,,Za celý EuroOil team bych se chtěl omluvit všem našim fanouškům, které jsme tím zklamali, a pogratulovat Dominikovi a jeho teamu k prvnímu vítězství ve ,,velkém“ šampionátu,“ uzavírá V.Pech jun.

EuroOil Cepro Standox Castrol